Automatyka gastronomiczna Loxone - montaż i serwis

Automatyka w gastronomii Loxone – montaż i serwis

Spis treści

Nowoczesne technologie otaczają nas niemal wszędzie, nawet podczas biznesowego lunchu w ulubionej restauracji. Z inteligentnym systemem Loxone restauracja serwuje nie tylko wyśmienite posiłki, ale i wyjątkowe wrażenia, dzięki którym goście z chęcią polecą miejsce swoim znajomym. Automatyka w gastronomii dba również o bezpieczeństwo i optymalne zużycie energii, co z pewnością doceni każdy restaurator.

Dlaczego warto wdrożyć system Loxone w restauracji?

Jemy także oczami. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, oprawa posiłku jest równie ważna jak to, czy jedzenie jest ciepłe, świeże i dobrze doprawione. Tymczasem dzięki inteligentnemu systemowi Loxone można bez wysiłku zapewnić gościom odpowiedni anturaż – przytulne oświetlenie, przyjemne doznania muzyczne oraz kameralny klimat. Dzięki temu klienci będą z chęcią wracać i polecać restaurację, co przełoży się na większą popularność miejsca. Automatyka budynkowa ułatwia również zarządzanie restauracją, a dzięki aplikacji mobilnej właściciel może monitorować obiekt na odległość. Niewątpliwie dobrym argumentem są również oszczędności, które można uzyskać dzięki zoptymalizowaniu zużycia energii.

Wszechstronny system automatyki w gastronomii

Nie ma znaczenia, czy restauracja serwuje wykwintne dania kuchni francuskiej czy popularny street food. Tak samo nie ma znaczenia wielkość obiektu, aranżacja przestrzeni czy sposób obsługi gości. Inteligentny system Loxone można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb każdego lokalu gastronomicznego. Wystarczy przedstawić instalatorowi swoje oczekiwania, który najpierw przygotowuje projekt instalacji, a następnie wykona montaż wybranych komponentów. Także po wdrożeniu systemu inwestor nie jest zdany wyłącznie na siebie. Można w każdej chwili skontaktować się z instalatorem, który zapewni wsparcie techniczne. Instalacje Loxone są wysoce skalowalne, dzięki czemu instalator może również rozbudować system o kolejne funkcje.

Pełna kontrola i wygodne zarządzanie restauracją

Instalator może zintegrować system Loxone z dotychczasowymi systemami zarządzania budynkiem (BMS), co ułatwi wdrożenie inteligentnych rozwiązań oraz obsługiwanie poszczególnych funkcji. Osoba odpowiedzialna za zarządzanie restauracją zyskuje praktyczne narzędzie, które umożliwia kontrolowanie najważniejszych aspektów związanych z komfortem, bezpieczeństwem i kosztami działalności. Co więcej, dzięki intuicyjnej aplikacji mobilnej można monitorować obiekt z dowolnego miejsca na świecie, co docenią zwłaszcza osoby, które zarządzają kilkoma restauracjami. W razie potrzeby pracownicy restauracji mogą sterować funkcjami manualnie, używając wielofunkcyjnych przycisków. Niemniej przez większość czasu lokal funkcjonuje autonomicznie, dzięki czemu pracownicy nie tracą czasu na wykonywanie wielu drobnych czynności (np. ustawianie ogrzewania czy zasłanianie okien).

Inteligentny system Loxone – przykłady rozwiązań dla branży gastronomicznej

Czy moja restauracja potrzebuje inteligentnego systemu? Osoby, które zadają sobie to pytanie, powinny najpierw zapoznać się z działaniem takiej instalacji i sprawdzić dostępne rozwiązania. Warto w tym celu umówić się na konsultację z instalatorem Loxone, który może wprowadzić restauratora w świat inteligentnych technologii, a także wykonać projekt wraz z wizualizacją systemu.

Jeśli chodzi o automatykę dla gastronomii, partnerzy marki Loxone mogą zaproponować między innymi:

  • inteligentne zarządzanie obciążeniem instalacji elektrycznej (wskazane, jeżeli restauracja korzysta z urządzeń zużywających duże ilości energii);
  • stworzenie systemu scen oświetleniowych, które zapewnią idealną atmosferę w restauracji;
  • automatyczne sterowanie oświetleniem w zależności od obecności osób, natężenia światła dziennego czy pory dnia;
  • system audio, który ułatwi odtwarzanie playlist oraz zapewni automatyczne włączanie muzyki w wybranych pomieszczeniach;
  • inteligentne zarządzanie instalacjami HVAC (ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją) w celu zapewnienia komfortowego klimatu w restauracji oraz ograniczenia zużycia energii.

Profesjonalny montaż i serwis automatyki dla gastronomii Loxone

System Loxone to nowoczesne rozwiązanie dla lokali gastronomicznych, dzięki któremu można obniżyć koszty działalności, a także zapewnić swoim gościom perfekcyjną atmosferę podczas posiłku. Jednak żeby tak się stało, warto zwrócić się do profesjonalnych instalatorów, którzy mają doświadczenie w branży inteligentnych instalacji.

Firma Elektro-Partner Kraków zajmuje się wdrażaniem automatyki budynkowej w oparciu o indywidualne potrzeby inwestora oraz specyficzne warunki techniczne obiektu. Jako oficjalny partner marki Loxone zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji. Swoje usługi świadczymy na terenie Krakowa, a także w innych miejscowościach województwa małopolskiego.

Żeby porozmawiać o automatyce gastronomicznej Loxone z nami, wystarczy: